wegiel

3Charakterystyka:

Znakomitym rodzajem opału, który zapewni ciepło przez długie zimowe miesiące, jest oferowany przez nas tzw. węgiel orzech. Jest to wyrób idealny zarówno do kominka, jak i tradycyjnych, kaflowych, żeliwnych oraz stalowych pieców, a także kotłów zasypowych. Orzech wyróżnia wysoka kaloryczność, a także niska zawartość siarki oraz popiołu. Dzięki temu pali się bardzo długo, a oczyszczanie kominka, pieca, czy innej komory spalania jest o wiele rzadsze niż przy użyciu innego rodzaju opału.

Jest to miękki węgiel kamienny, którego spiekalność została zmniejszona do zera. Wyroby tego typu można mieszać m.in. z pelletem drzewnym i trocinami oraz innymi paliwami stałymi. Jest to także opał ekologiczny, który jest przyjazny środowisku. Jest to produkt stosunkowo tani, który nie wytwarza dużej ilości zanieczyszczeń – dlatego właśnie cieszy się tak dużą popularnością.

Typ: węgiel płomienny

Twardość: węgiel miękki

Nazwa potoczna: węgiel orzech

Barwa: ciemny brąz

Przeznaczenie:

- piece konwencjonalne

- kuchnie węglowe

- kotły zasypowe

- kominki

Specyfikacja produktu:

- wartość opałowa (Q jr): 20-22 MJ/kg

- ciepło spalania (Q s): 25-26 MJ/kg

- granulacja: 20-40 mm

- wilgotność (W tr): ok.15 %

- popiół (Ar): ok.10%

- siarka (Sr): >1,0%

 

 

ul. Długa 39 Sarbinowo k/Swarzędza | 62-021 Paczkowo | woj. wielkopolskie | tel: 603-330-441 | E-mail: mpconcept@op.pl | NIP: 783-158-23-10